State Pennant Finals - Results

Tony Tinworth, Friday, 30 July 2010
    Round      vs                       Result    Margin         
Grade      1      Asquith         1  Nowra                 Win  +10
@ Armidale   2 Parkes  Loss  -23
Section 2   3 Lithgow Workmans  Loss -16 
           
Grade 2 Harbord 1 Walgett  Win  +15
@ Dee Why   2 Pacific Palms  Loss -27 
Section 4   3 Raymond Terrace  Loss -5 
           
Grade 3 Harbord 1 Corrimal  Loss  -3
@ Merimbula   2 South Tamworth Win +11 
Section 4   3 Umina  Win +11 
           
Grade 4 Harbord 1 Scone RSL  Win  +15
@ Birrong   2 Bronte  Loss -25 
Section2   3 Gerringong  Win +21 
           
 Grade 5  Harbord  1 The Oaks   Loss  -2
 @ Cootamundra    2 Molong   Loss -55 
 Section 3    3 Harden   Loss -13 
           
 Grade 6  Dee Why  1 Five Dock   Win  +33
 @ Campbelltown    2 Uralla   Loss -18 
 Section 2    3 Pacific Palms   Loss -21 
           
 Grade 7  Seaforth 1 Dunedoo   Loss  -12
 @ Maitland City    2 Eugowra   Loss -17 
 Section1    3 Stockton   Loss -1 
           
           

 Players representing their Clubs are:

Grade 1- Asquith   Graham Bruce,  Dennis Hoy, John Campton & Steve Vanderveer
                              Ross Irwin, Peter Ward, George Appleby & Shawn Thompson
                              Mark Conroy, Tony McArthur, Bill Miller & Lee Trethowan
                              Reserves: Wayne Clements & Dave Morris

Grade 2   - Harbord  - Steve Allcorn, Dave Baker, Forrest Craig, Peter Crossingham, Rob Derwin, Peter Hale, John Henderson, 
                                   Dave Packer, Peter Robinson, Mick Stuart, Graham Tetsall & Barry Williamson.

Grade 3 - Harbord - Kerin Baker, Mick Bruenis, Andy Dessaix, Arthur Etheridge, Peter Gledhill, Ian Glover, John Hunter, 
                                Errol Milsteed, Jerry Parlevillet, George Palasty, Rob Scharkle & Jeff Watt

Grade 4 - Harbord - Dennis Beattie, Chris Bathgate, Peter de Gioia, Mal Farley, Ian Foreman, Brian Maurer, Jamie Mortimer,
                                Mick Powell, Dave Schiemer, Mick Sparozvich, Phil Sullivan & Tom Stacey

Grade 5 - Harbord - Peter Erickson, Greg Freyer, Steve Holland, Ian Johnstone, Heath Lister, Richard Monin,
                                Bob Neery, Col Sterlan, Andy Thornley, Vic Tulich, Don Williams & Joe Williams

 Grade 6 - Dee Why - Craig Allomes, Peter Atack, John Baseley, Shane Dunlop, Kyle Franklin, Col Gale, Sam Hine,
                                   Chris Jones, Ron Kenny, Graham Newman, Glen Robinson & James Silk

Grade 7 - Seaforth - Ross Bray, Howard Butler, Don Lutz, Malcolm Munday, Ernie Paton, Jim Peebles, Bruce Peers
                                 Bill Pretti, Peter Smith, Peter Spencer, Colin Sankey & Peter Tasker

 
 
 


BViT